header

Meci facil cu Universitatea Cluj

În cadrul barajului pentru rămânerea în Liga Zimbrilor, CSM Făgăraş a disputat primul meci împotriva celor de la Universitatea Cluj. În ciuda diferenţei de valoare (şi de experienţă) între cele două echipe, partida a început destul de greu pentru elevii lui Liviu Andrieş, care s-a văzut nevoit să ceară timp de odihnă după doar 10 minute de joc. De la o minus patru goluri pe tabelă, în minutul 15 s-a reuşit egalarea. Din acest minut echipa noastră nu a mai cedat conducerea. Practic primul sfert de oră a arătăt mai mult a încălzire pentru echipa noastră.

DSC_6741

DSC_6746 DSC_6749 DSC_6765

DSC_6790DSC_6755

DSC_6760

DSC_6763

Cu o apărare ceva mai agresivă şi cu o prestaţie foarte bună a portarului Răzvan Szopka, s-au marcat şi câteva goluri uşoare pe contraatac. De menţionat revenirea lui Marian Filip în teren, care şi-a făcut simţită prezenţa şi pe partea ofensivă. De asemenea Emilian Turcu a arătat o foarte bună dispoziţie de joc. Scor la pauză 16-13.

DSC_6816

A doua repriză a curs într-o singură direcţie; diferenţa de scor a crescut constat şi a permis antrenorului nostru să ruleze tot lotul ce l-a avut la dispoziţie. Per ansamblu a fost un meci uşor, cu o echipă a Clujului care nu a emis mari pretenţii. Scor final 35-24.