header

Prima victorie în Liga Zimbrilor pentru CSM Făgăraș

dsc_0162

Într-un meci în compania echipei CSM Satu Mare, pe care l-au dominat de la un capăt la celălalt, elevii conduși de pe margine de cuplul de antrenori Opriș-Curițeanu au adus primele puncte pentru echipa noastră. Presiunea a fost una uriașă din cauză că în ultimele șapte etape nu au reușit să strangă nici un punct, dar  jucătorii au intrat în teren focusați pe victorie.
În minutul 15 scorul era doar 6-4 pentru echipa făgărășeană, ca la pauză diferența să fie una liniștitoare de 4 goluri (14 – 8).

dsc_0079
Debutul celei de-a doua reprize i-a găsit  pe băieții noștrii cu chef de joc, mai ales pe apărare, Claudiu Mînea și Mircea Alisie fiind în mare formă. Dacă în minutul 45 diferența de pe tabelă a fost de 8 goluri (20-12), la finalul jocului tabela a înregistrat 25-18 în favoarea noastră.
Au evoluat pentru echipa noastră: Răzvan Szopka, Șuteică Adrian, Radu Ivanov – în poartă, Loredan Călin, Andrei Nagy, Bogdan Dincă (3), Frățilă Eugen (6), Giurgiu Paul, Alisie Mircea, Răzvan Mateoniu, Claudiu Mînea (1), Darius Apolzan (6), Ovidiu Pasere, Lucian Arsene, Marian Filip (5), Alexandru Dedu (4).